01 Lut

Pomagamy z Towarzystwem Ubezpieczeń Warta.

Grudzień, był dla nas najbardziej aktywnym miesiącem roku. Dlatego, dziś zgodnie z obietnicą powracamy do naszego drugiego już projektu, który udało nam się zrealizować z Towarzystwem Ubezpieczeń Warta.

Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Lublinie otrzymała ogromne wsparcie rzeczowe w postaci automatycznych fumigatorów wraz z płynami do dezynfekcji. Sprzęt, ten jest szczególnie istotny w zapewnieniu bezpieczeństwa pracy w narażeniu na materiał zawierający koronawirusa SARS-CoV-2. Koszt przekazanych darów to niemal 100 000 zł.

Fumigatory zostały zakupione przez naszą Fundację za środki, które Fundacja otrzymała od Towarzystwa Ubezpieczeń Warta, wpierającego od początku pandemii walkę z koronawirusem.

– Środki, które wiosną tego roku przekazaliśmy na walkę z koronawirusem, pierwotnie były przeznaczone na uroczystości z okazji 100-lecia działalności Warty. Jednak w obliczu wyzwania przed jakim stanął cały nasz kraj, zmieniliśmy te plany. Uznaliśmy bowiem, że środki te są bardziej potrzebne szpitalom, służbom medycznym oraz organizacjom społecznym, a na świętowanie jeszcze przyjdzie czas. Bardzo nas cieszy, że przekazane pieniądze po raz kolejny mogą zostać wykorzystane na ważny zakup, który realnie pomoże w realizacji zadań placówki działającej na rzecz walki z COVID-19. – mówi Dawid Korszeń, rzecznik prasowy Warty.

– Ta szlachetna inicjatywa, jaką było zakupienie fumigatorów, jest dla pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej niezwykle ważna. Każdy wyraz ludzkiej solidarności jest dla nas budujący, a każde wparcie stanowi oznakę szacunku i zaufania. Motywuje nas jeszcze bardziej do pracy na rzecz ochrony zdrowia społeczeństwa. Dzięki temu sprzętowi zwiększy się bezpieczeństwo osób pracujących z materiałem zakaźnym, a ich praca stanie się bardziej komfortowa. Zamgławianie pomieszczeń jest bezpieczną i szybką metodą dekontaminacji, o szerokim spektrum działania. Nie tylko wirusobójczym, ale także bakteriobójczym i grzybobójczym. Dzięki tym cechom, sprzęt będzie nam służył nie tylko w czasie epidemii koronawirusa – mówi Katarzyna Wnuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lublinie.

Cieszymy się, że po raz kolejny z Towarzystem Ubezpieczeń Warta mogliśmy pomóc tym, dzięki, którym zwyciężymy COVID – 19. Jako Fundacja wierzymy, że współpraca z przedstawicielami biznesu to najlepsza możliwa droga do realizacji społecznie odpowiedzialnych projektów. Od początku działamy jako hub, który łączy darczdarczyńców z potrzebującymi. Ten projekt jest tego dowodem.