29 Mar

Wakacyjna przygoda

Nigdy nic nie dzieje się bez przyczyny. Tak właśnie stało się w przypadku tej historii. Koleżanka, koleżanki będąc koleżanką jeszcze innej koleżanki powiedziała o naszej Fundacji Gabrysi. Ta, natomiast, nie myśląc długo skontaktowała się z nami i poprosiła o wsparcie dla 4 chłopców z placówek opiekuńczych, którzy marzą o wyjeździe na wakacyjny obóz. Gabi z takim zaangażowaniem i wsparciem opowiadała o chłopakach i obozach, że sami postanowiliśmy przekonać się jak wygląda taki obóz. Faktycznie, dzieciaki podczas rozmów rozkochały nas w sobie. Pokazały co to należy koleżeństwo, współpraca a jednocześnie opowiedziały swoje poruszające, życiowe historie.
Jako Fundacja przeznaczyliśmy niezbędne środki na to, aby chłopcy spełnili swoje marzenia. Jednak to nie koniec tej historii, na ma bowiem przypadkowych spotkań. Sami przekonacie się niebawem co dalej z tego wynikło. Pamiętajcie #dobrowraca zawsze do tych, którzy dzielą się nim z innymi.

Kilka dobrych słów od Gabi:
“W ubiegłym roku fundacja “Novis” sponsorowała wyjazd na obóz sportowy 4 podopiecznym domów dziecka. Chłopakom pobyt wakacyjny sprawił dużo radości i dał odpoczynek od murów placówek opiekuńczych. Z chęcią brali czynny udział we wszystkich olimpiadach, grach, rajdach, wycieczkach. Dali temu wyraz pisząc osobiste podziękowania dla fundacji składające się nie tylko ze słów ale również z ilustracji. Obozowicze z chęcią uczestniczyli w przygotowaniach niektórych niespodzianek, min dnia kolonisty. Ciężko było się rozstać po tych kilku wartościowych dniach, pożegnaniom nie było końca. Pragnę dodać, że gdyby nie gest fundacji chłopcy Ci wakacje spędziliby w ośrodkach opiekuńczych”