08 Sie

Mentoring Female 2 Female (F2F)

Mentoring Female 2 Female (F2F) z Fundacją Novis Plus

Fundacja Novis Plus wspiera Mentoring F2F v 1.0. ponieważ wierzymy, że tego typu projekty rozbudowują sieć przedsiębiorczych kobiet i uczą jak ważne są relacje.

Dowiedzcie się więcej o projekcie:

Mentoring Female2Female (F2F) to międzynarodowy projekt, który pomaga młodym kobietom w początkach ich kariery zawodowej w branżach STEM (science, technology, engineering, mathematics). F2F wspiera kobiety w aktywnym poszukiwaniu pracy, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Dlaczego?

Dla wielu kobiet czas studiów i poszukiwania pierwszej pracy jest trudny ze względu na obawy o własne możliwości oraz wciąż żywe stereotypy dotyczące kobiet w branżach STEM. Pomimo postępów na drodze do równości w miejscu pracy, kobiety pozostają niedostatecznie reprezentowane wśród inżynierów. Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych inżynierów jest coraz większe, jednak rozpoczynające karierę kobiety wciąż mają trudności w zdobywaniu koniecznych umiejętności i doświadczenia, dzięki którym mogłyby negocjować odpowiednie wynagrodzenie oraz stanowiska.
Program Mentoring Female2Female w realny sposób pomaga w rozwoju zawodowy i ułatwia znalezienie pracy.
Warto podkreślić, iż Mentoring Female2Female (F2F) v 0.0 był wielkim sukcesem: 100% satysfakcji od studentek i około 80% studentek znalazło pracę.

Jak możesz pomóc?

Jeśli chcemy, a wierzymy, że tak właśnie jest, by kobiety pełniły bardziej zaangażowane i decyzyjne funkcje musimy zachęcać je do studiowania kierunków z sektora inżynierii, aby odgrywały bardziej integralną rolę w tym środowisku i ostatecznie wzmocniły całą branżę.

Wspierając projekt F2F wspierasz kobiety poszukujące ciągłego rozwoju oraz budujące swoją karierę w STEM. Pamiętajmy, że bez odpowiedniego Mentora młode pokolenie inżynierek może stracić istotne możliwości rozwoju. Korzyści są zbyt duże, by je zignorować.

Każda zmiana, koniec końców, zaczyna się od jednego, małego kroku. Zróbmy go razem.

Wspaniałe kobiety z programu F2F proszą o wsparcie i dorzucenie cegiełki do budowy lepszej przyszłości:

🇦🇺 https://zrzutka.pl/en/p4xgc7
🇵🇱 https://zrzutka.pl/p4xgc7