O projekcie

Muaythai na Plusie – Droga do Zwycięstwa

Projekt ten, dedykowany jest dzieciom oraz młodzieży, które znalazły się w ciężkiej sytuacji życiowej. Często pozostawione samym sobie, bez pomysłu na przyszłość, bez nadziei, że ich życie może się zmienić, że mogą odnieść sukces. Często zniechęcone przez środowisko, bez autorytetów wybierają destrukcyjną drogę przestępstwa, czy też środków odurzających. My chcemy to zmienić, chcemy dać im cel, a również drogowskazy jak go osiągnąć. Sport uczy dyscypliny, zaangażowania, pracy zespołowej. Sport pokazuje nam inną drogę przez życie. Drogę, która nie koniecznie skończy się złotym medalem, ale z pewnością prowadzi przez ciekawe doświadczenia, umożliwia spotkanie z nieszablonowymi postaciami, kształtuje na silnych, niezależnych ludzi, którzy poradzą sobie w życiu.

Cel projektu

Projekt ma na celu zaszczepienie w dzieciach mających problemy w codziennym życiu, pasji do sztuki walki jaką jest Muaythai, a tym samym ukazaniem im, że postawy jakie pielęgnuje sport mają przełożenie w życiu. Chcemy, aby sport stał się ich drogą, sposobem na życie, świadomym wyborem. Sport uczy pokory, determinacji, dyscypliny, szacunku do drugi osoby, współpracy. Nie każdy zostanie mistrzem, jednak dużo ważniejsza od medali jest droga, którą przemierza każdy zawodnik. Już dziś dzieci, które biorą udział w projekcie m.in. zaprzestały palenia papierosów.

Determinacja

Sztuka walki ukazuje, że każdy cel jest do osiągnięcia jeśli będziemy wytrwale realizować plan.

Systematyczność

Treningi, przygotowania, zawody pokazują, iż systematyczna realizacja planu daje efekty.

Pomysł na przyszłość

Treningi umożliwiają w przyszłości pracę w roli trenera sztuk walki w klubie Maximus w Krakowie.

Muaythai
kształtuje
charaktery

Dlaczego sztuka walki

Muaythai, to sport, który ukształtuje charaktery dzieciaków i sprawi, że będą chciały dążyć do jak najlepszej przyszłości. Dzięki treningom będą wybierali dobre rozwiązania, będą miały też cel, do którego będą zmierzać. Posiadanie bowiem jasnego celu to to, czego najczęściej brakuje najmłodszym. My ten cel chcemy im pokazać i wspólnie z nimi do niego dążyć. Tym celem jest sukces w sporcie, który ma przełożyć się na dobrą przyszłość. Przez cały czas trwania chcemy jednak podkreślać, że niezależnie czy uda Ci się wygrać to najważniejsze jest, aby próbować, nie poddawać się a jednocześnie stawiać na edukację.

Nie tylko sport

Treningi Muaythai, to nie tylko wysiłek fizyczny, ale też praca nad ich umysłem. Chcemy obudzić w nich wojowników, którzy będą chcieli walczyć o swoje marzenia. Pragniemy, aby dzieciaki po naszym programie, nie bały się być asertywnymi, ale również spojrzały na życie z szerszej perspektywy. W związku z tym będziemy chcieli zapraszać gości, którzy pokonali przeszkody i odnieśli sukces, jak również te osoby, które mogą stać się dla nich inspiracją. Nie zabraknie spotkań motywacyjnych jak również małych niespodzianek w postaci m.in. udziału w uroczystej kolacji.

Przyszłość

Sport może stać się przepustką do lepszego świata, do zmiany obecnej sytuacji. Każdy z nas wie, że sport to nie tylko styl życia ale również pasja, która z czasem może przerodzić się w pomysł na życie. Pragniemy zagwarantować młodzieży możliwość pracy w roli trenera sztuk walki w zaprzyjaźnionym klubie. Dzięki naszemu programowi młodzież ma szans na zdobycie zawodu.

Pomoc innym

Młodzież biorąca udział w zajęciach nie tylko rozwija swoje sportowe umiejętności, ale również uczy się empatii poprzez pomoc innym. Nasi podopieczni pomagają, przy organizacji zawodów oraz pomagają w trakcie treningów dzieciom z niepełnosprawnościami.

Szukamy Mecenasów
Sportu

Marzy nam się stworzenie profesjonalnej drużyny pod okiem trenera Rafała Ślusarza. Dlatego poszukujemy osób, przedsiębiorstw, które chciałaby pomóc nam w realizacji tego przedsięwzięcia. Razem możemy więcej.

wesprzyj