27 Sie

Zakopane z bramą od Warty

W dniu 27.08.2020 przekazaliśmy kolejną bramę odkażającą, która tym razem trafiła do Szpitala Powiatowego im. Dr T. Chałubińskiego w Zakopanem.
 
Przypominamy, że ta specjalistyczna brama ułatwia dezynfekcję kombinezonów ochronnych przed ich ściągnięciem, co wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa ratowników medycznych, którzy to są szczególnie narażeni na zarażenie się COVID 19. Urządzenie, jest uniwersalne, w pełni zautomatyzowane i zaawansowane technologicznie.
Jest ono przygotowane do walki z COVID-19, a także z innymi epidemiami powodowanymi przez wirusy czy bakterie. Bramę stworzyli naukowcy Politechniki Śląskiej we współpracy z startupem technologicznym WAAM. Rozwiązanie zostało wyróżnione w 2 konkursach. Jako inicjatywa przyczyniająca się do redukcji negatywnych skutków epidemii w turystyce wynalazek otrzymał nagrodę w międzynarodowym konkursie Światowej Organizacji Turystyki – Healing Solutions For Tourism Challenge. Autorzy zdobyli także Złoty Medal Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2020.
 
Bramy trafiły już do: Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu, Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu.
 
Przedsięwzięcie zostało finansowo wsparte przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe Warta w ramach akcji “Zostań w domu i pomagaj!”, polegającej na lokalnych działaniach w ramach walki z wirusem SARS-CoV-2.
 
W poniedziałek przekazujemy kolejną bramę. Domyślacie się do kogo tym razem trafi?

Ostatnie posty