22 Lut

Bal dOOObra dla dzieci z Ukrainy

Centrum Pomocy dla Ukrainy w Grabiu, to stałe miejsce naszego wsparcia, które stało się domem dla 120 dzieci oraz 80 kobiet.

Wsparcie to nie tylko pomoc materialna, ale również organizacja wydarzeń, które wpływają pozytywnie na dobrostan psychiczny mieszkańców ośrodka.

W ubiegły piątek, zorganizowaliśmy zabawę karnawałową dla najmłodszych mieszkańców. Było kolorowo, wesoło i bardzo radośnie. Dzieciaki brały udział w kreatywnych zabawach prowadzonych przez animatorów, tańczyły macarenę, odkrywały zapomniane gry takiej jak nasza ulubiona “Kiedy Miś patrzy”

Ale to nie wszystko: przygotowane były również stoiska, na których samodzielnie mogli wykonać ekologiczne magnesy, zrobić breloczki, czy też pobawić się w strefie zabaw.

Malowanie twarzy, kolorowe tatuaże, zamykanie w mydlanej bańce … ach co się działo.

Animatorzy na balu byli WYJĄTKOWI ale o tym będzie osobny wpis.

Ośrodek zadbał o przepyszny poczęstunek a my o deser w postaci waty cukrowej oraz popcornu. W końcu dzieciaki uwielbiają słodycze.

Na pamiątkę “Balu dOOObra” każdy otrzymał fantastyczne zdjęcie z fotobudki, oczywiście w karnawałowym przebraniu. Nasze zdjęcie wisi już w siedzibie fundacji.

Na balu mieliśmy też specjalnych gości : Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, który przybył razem z Prezydentem Karpatskiego Uniwersytetu im. Awgustina Woloszina Wiktor Bedzem oraz o. Jurij Pilipiec. Mamy nadzieję, że ta wizyta będzie początkiem dOOObrej współpracy.

Cudownym zakończeniem spotkania było przekazanie każdemu mieszkańcowi ośrodka niespodzianek przygotowanych przez Fundację LPP LPP . Piękne kurtki, ciepłe buty, kolorowe koszulki a nawet ubranka dla bobasów. Uśmiech na twarzach – bezcenny.

Pamiętajcie, że wojna na Ukrainie trawa nadal, dlatego nasza pomoc jest bezcenna. Jeśli Ty lub Twoja firma chcecie pomóc mieszkańcom Centrum Pomocy dla Ukrainy napiszcie do nas: biuro@fundacjanovisplus.org

Partner wydarzenia: LPP / Fundacja LPP