Student na Plusie

“Student na Plusie” to edukacyjny projekt będzie trwał od lutego 2023 do czerwca 2023 a jego integralną częścią będzie Konkurs na Społeczny Projekt „Student na plusie – biorę sprawy z swoje ręce”, w którym studenci będą mogli otrzymać łącznie 20 000,00 zł na realizację ich pomysłu. Na podstawie naszych doświadczeń, w jasny, ciekawy a przede wszystkim inspirujący sposób opowiadamy o współpracy z przedsiębiorstwami, miastami oraz instytucjami publicznymi. Inspirujemy do aktywnego działania i podejmowania prób zintegrowania środowiska biznesowego z działaniami na rzecz drugiego człowieka, ale nie tylko. Prezes Fundacji Novis Plus Sławomir Kaliński, laureat nagrody Społecznik Roku Newsweek Polska w kategorii Covid 19, zaprasza na prelekcje w której również przy użyciu nowoczesnych rozwiązań multimedialnych opowie o Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Zapraszamy Uczelnie Wyższe do współpracy.

Cel projektu

Pragniemy zainspirować studentów do działania na rzecz potrzebujących, aby w przyszłości społeczna odpowiedzialność biznesu stanowiła naturalną strategią zarządzania w ich przedsiębiorstwach.

INSPIRACJA

Inspirujemy do pomagania innym.

MOTYWACJA

Dajemy ogromną dawkę motywacji do podejmowania konkretnych działań.

DZIAŁANIE

Umożliwiamy współpracę w celu realizacji projektów społecznych.

Prelekcje

Społecznie odpowiedzialni czyli jacy?

Każdy może napisać, że jego firma jest społecznie odpowiedzialna, jednak tylko nieliczni faktycznie wspierają innych. Aby stać się firmą społecznie odpowiedzialną należy wpisać pomaganie w jej DNA. Odpowiadamy na pytanie : co zrobić, aby nasza firma umiała sprawnie współpracować z NGO.

Jak społeczne odpowiedzialność biznesu wpływa na przedsiębiorczość

Pomaganie innym może mieć również wymierny wpływ na biznes. Produkty przedsiębiorstw zaangażowanych w działania charytatywne są częściej wybrane przez konsumentów. Opowiadamy w jaki sposób komunikować odbiorcą nasze działania a tym samym zwiększać naszą pomoc.

Jak to się stało, że jestem Społecznikiem Roku

Od ratownika wodnego do Społecznika Roku Newsweeka Polska. Historia Sławomira Kalińskiego, Prezesa Fundacji Novis Plus, który inspiruje, aby nie poprzestać na marzeniach. Opowiada jak niewielka, krakowska fundacja zaistniała w ogólnopolskich mediach dzięki, kreatywnemu podejściu do zarządzania projektami.

Dlaczego „Warto brać sprawy w swoje ręce”

Duża dawka pozytywnej motywacji, energetyczna przemowa, która wstrząsa i daje do myślenia. Świat nie zaczeka na nas. Dziś, tu i teraz musimy podjąć konkretne działania. Jak zrobić pierwszy krok i wpłynąć na pozytywną zmianę w naszym najbliższym otoczeniu. Podpowiedź jak zacząć, aby się udało.