30 Paź

Ważne rozmowy w Hevre

Kolejne spotkanie z cyklu „NIE, nieKOMPLETNA czyli sztuka mierzenia się z niepłodnością” dotyczyło starania się o dziecko przy jednoczesnym zmaganiu się z chorobą nowotworową.

Temat ogromnie trudny, ale jednocześnie tak bardzo ważny.

Doktor Krzysztof Mirocki z Krakovi w przystępny sposób opowiedział nam o zabezpieczeniu płodności w cieniu choroby nowotworowej. Rozmowa ukazała, iż obecnie możliwych jest wiele sposobów, aby mimo choroby zostać rodzicem. Najważniejsze w niej było to, iż dała ona NADZIEJĘ, która w trakcie ciężkich chwil jest tak bardzo ważna.

Rozmowa z Ania Buchacz był przejmująca i jednocześnie tak bardzo prawdziwa. Ania, podzieliła się z nami bardzo osobistymi przeżyciami, ukazując jak wiele obliczy ma choroba. Opowiedziała o wyborach, przed którymi stanęła jako kobieta, której ciało tak wiele przeszło. Jak sama przyznała, najważniejsza jest możliwość dokonania samodzielnego wyboru, w zgodzie z samą sobą. Dlatego, dziś sama stara się szerzyć wiedzę dotyczącą zabezpieczenia płodności u młodych pacjentów onkologicznych.

Po spotkaniu tym pewni jesteśmy jednego: tych rozmów nie da się zapomnieć. One pozostają i w pewien sposób zmieniają tych, którzy mieli okazję ich posłuchać.

Razem z Krakovi dołożymy również wszelkich starań, aby szerzyć widzę na temat oncofertility.

Ważne jest, aby jak najwięcej osób dowiedziało się, iż nowotwór nie przekreśla możliwości posiadania dzieci. Dlatego tak istotne jest, aby tego typu rozmowy docierały do szerokiego grona odbiorców.

My, już dziś wiemy, że w 2024 zrobimy jeszcze więcej.

Dziękujemy za wsparcie wydarzenia:

Prenatal

Pregna Plus