27 Mar

Weekend dla Mam dzieci z autyzmem i Zespołem Aspergera

🔹Wielkimi krokami zbliża się kwiecień, miesiąc wiedzy na temat autyzmu.

🔹Autyzm jest najczęściej występującym całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka. Objawia się trudnościami w porozumiewaniu się i kontaktach społecznych, postrzeganiu świata. 

🔹Autyzm, na zawsze zmienia to w jaki sposób żyje i funkcjonuje mama zdiagnozowanego dziecka. Bardzo często, jej świat staje się codziennym maratonem między lekarzami, zajęciami, szkołą, rehabilitacją. Nie ma w nim miejsca na pasje, kawy z koleżankami, chwilę relaksu czy zapomnienia. To obraz daleki od tego, który obserwujemy na parentingowych instagramowych kontach. Rzeczywistość, która jest słodka-gorzka, ale równie piękna i dająca niesamowite pokłady miłości. 

🔹A gdzie w tej rzeczywistości mama? 
Ona – Mama, przestaje być kobietą dla siebie i dla innych, staje się wyłącznie matką. 

🔹Stop. Kobieta nigdy nie przestanie i nie może przestać być kobietą. Matka dziecka niepełnosprawnego ma prawo do wszystkich zachowań, przyjemności i życia na własnych zasadach. Mamy często pochłonięte opieką nad dzieckiem zapominają jak one same są ważne. Rzadko zadajemy sobie pytanie: “Co jeżeli Mama nie będzie miała odpowiednich zasobów do funkcjonowania? Co wtedy stanie się z dzieckiem?”. 

🔹Dlatego, dziś jako Fundacja Novis Plus zwracamy uwagę na potrzeby Mam dzieci niepełnosprawnych. Pragniemy nie tylko zwrócić uwagę na trudności z jakimi zmierzają się w codziennym życiu, ale przede wszystkim na to, że ich potrzeby nie mogą być lekceważone czy też zapomniane. 
Szczęśliwa dziecko to dziecko szczęśliwej Mamy, kobiety, która może być kobieca, mieć czas na paznokcie, na kurs malarstwa na swoją przestrzeń nie związaną z rodzicielstwem. 
Dla wielu wydaje się to oczywiste, jednak nie każda kobieta daje sobie na to przyzwolenie lub ma też możliwości finansowe, czasowe aby móc tak funkcjonować. 

🔹Weekend dla Mam dzieci z autyzmem i Zespołem Aspergera jest dla kobiet dzieci z niepełnosprawnością, możliwością weryfikacji swoich potrzeb, wzmocnienia siebie oraz wymiany doświadczeń z innymi kobietami. 
To ogromna dawka wsparcia, motywacji i ciepła od innych kobiet. Przez te dwa dni, Mamy mogą poczuć się nie tylko wyjątkowo, ale mają możliwość nawiązać znajomości, dzięki którym będą miały siostrzane wsparcie w codziennym życiu. 
🔹My, już wiemy, że często te dwa dni są początkiem zmian, które pomagają nie tylko im samym ale również ich dzieciom. 

🔹Szczęśliwa Mama to szczęśliwe dziecko.

Mamy wspierają:

MEDICINE everyday therapy
Dr Irena Eris Cosmetics
INGLOT
Aoomistudio

Ostatnie posty

NIe nieKOMPLETNA...

18 Cze, 2024

Jesteśmy OPP...

05 Cze, 2024