13 Lip

Zaburzenia psychiczne - podziel się swoją historią

Pandemia Covid 19, wojna na Ukrainie, presja otoczenia, sztucznie wykreowany świat social mediów … to tylko kilka aspektów, które wpływają na to, że czujemy się zagubieni, przytłoczeni, zaczynamy chorować..

Już, dziś na depresję w Polsce choruje nawet 1,2 mln osób, według Światowej Organizacji Zdrowia to czwarta najpoważniejsza choroba na świecie i jedna z głównych przyczyn samobójstw.

Jednak obok depresji, występują również inne zaburzenia psychiczne, które utrudniają funkcjonowanie w społeczeństwie: autyzm, adhd, zaburzenia afektywne dwubiegunowe czy zespół napadu lękowego. Wszystkie te jednostki chorobowe sprawiają, że wycofujemy się z życia społecznego, powoli znikamy dla rodziny, przyjaciół. Jest nas co raz mniej …. nawet dla nas samych. W obawie przed brakiem zrozumienia oraz ewentualnym odrzuceniem społeczeństwa, boimy się mówić o tym kim jesteśmy, z czym się mierzymy, jak wygląda nasze życie. Zataczamy błędne koło.

Od października rozpoczynamy nowy projekt związany z profilaktyką zdrowia psychicznego wśród młodzieży oraz studentów:

Pragniemy normalizować temat zdrowia psychicznego oraz zaburzeń psychicznych wśród młodych osób

Chcemy zachęcić do korzystania ze wsparcia psychologa

Poszykujemy osób, które chciałyby podzielić się swoją historią a tym samym wesprzeć młode osoby, które często wstydzą się rozmawiać na temat zaburzeń psychicznych, które ich dotyczą.

Jeśli jesteś osobą, której dotyczy dane zaburzenie psychiczne, proszę napisz do mnie:

• ADHD u dorosłych

• Autyzm